Pasowanie na Świetliczaka

W dniu 8.11.2022 r. podczas zajęć świetlicowych odbyła się niecodzienna uroczystość „Pasowania na Świetliczaka” uczniów z klasy I uczęszczających na świetlicę.

Uczniowie zostali zapoznani z zasadami obowiązującym na świetlicy, przypieczętowali je swoim odciskiem palca i zobowiązali się do ich sumiennego przestrzegania. Aby nosić zaszczytne miano świetliczaka pierwszoklasiści musieli przejść kilka prób, którym bacznie przyglądali się ich starsi koledzy. Wychowawcy świetlicy przygotowali szereg zadań w ramach programów i innowacji pedagogicznych, które są realizowane podczas zajęć świetlicowych „Zakodowana zagadka”, gdzie zadaniem dzieci było odgadnięcie zakodowanego hasła, „Jesienna ścieżka sensoryczna” dzięki, której uczniowie stymulowali swoje zmysły i odgadywali różne faktury oraz eksperymenty „Zabawy z nauką”, podczas, których uczniowie mieli możliwość sprawdzenia jak powstaje wulkan oraz własnoręcznego wykonania slime. Zmagania uczniów obserwowała i dopingowała Pani dyrektor, która dokonała aktu pasowania na świetliczaka. „Świeżo upieczone” świetliczaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Autor: Anna Zgrzywa, Marzena Woś, Marta Jezierska - Lis