Zawód fryzjer – niecodzienni goście na świetlicy

W dniu 21.11.2022 r. gościliśmy Panie fryzjerki z zakładu „Hairstyle by Natalia Kowalska” ze Staszowa. Panie odwiedziły naszych uczniów w ramach programu preorientacji zawodowej, który jest realizowany na zajęciach świetlicowych. Ma on na celu przybliżenie uczniom specyfiki różnych profesji, aby w przyszłości łatwiej im było wybrać swoja zawodową ścieżkę.

Panie Natalia, Paulina, Ewelina – jako przedstawicielki zawodu fryzjer opowiedziały dzieciom jak wygląda zawód fryzjera, co trzeba zrobić, aby nim zostać, jak wygląda praca z klientem, a także jakie usługi oferuje zakład fryzjerski. Chętnie podzieliły się swoimi doświadczeniami, udostępniły uczniom swoje narzędzia pracy, opowiedziały o ciekawostkach dotyczących fryzjerstwa, o których nie każdy z nas wie. Uczniowie mogli też samodzielnie spróbować wykonać masaż głowy oraz nauczyć się techniki wykonywania warkocza na modelu i żywym włosie. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się tez dużo na temat pielęgnacji włosów. Największa atrakcją była stylizacja fryzur, z której każdy mógł skorzystać, a chętnych nie brakowało. Pani Natalia jako przedsiębiorca - właścicielka salonu przybliżyła tez dzieciom jak wygląda prowadzenie własnej działalności, jakie cechy powinien posiadać przedsiębiorca, a także jak prowadzić profil firmy  w mediach społecznościowych, co w dzisiejszych czasach jest nieodzownym elementem prowadzenia biznesu. Najważniejsze przesłanie jakie pozostawiły nam Panie, to, aby robić to co się kocha, a wtedy praca jest przyjemnością.

Autor: Anna Zgrzywa, Marzena Woś