Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia z kotem Amadeuszem

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania przypada na 8.11 w związku z tym w ramach Projektu "Z kotem Amadeuszem..." uczniowie "0" z uwagą wysłuchali wierszyk o kocie Amadeuszu, który bardzo grymasił przy jedzeniu. Zapamiętali sobie cenne rady na temat kulturalnego zachowania się przy stole.

Dowiedzieli się czym jest piramida żywieniowa,  jak należy się odżywiać i co w naszej diecie jest zdrowe, a co niezdrowe. Zapamiętali również, że w życiu ważny jest również ruch.  Uczniowie  sami szukali pomysłów na zdrowszą alternatywę słodyczy. Na koniec sami stworzyli piramidę żywieniową.  Pamiętajmy w zdrowym ciele, zdrowy duch!