Spotkanie z Mikołajem

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają,

Wszystkie dzieci na Niego czekają.

Moc prezentów każdemu przyniesie,

Każde dziecko z prezentów się cieszy…”

Już 5 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał do Naszej szkoły Święty Mikołaj. Uczniowie kl I, wychowankowie „0” oraz grupy przedszkolnej oczekiwali jego przybycia w świetlicy szkolnej. Dzieci nasłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które było słychać już w oddali, a które oznaczały, że do szkoły zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj. Oprócz worka pełnego prezentów św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Przywitał się z dziećmi, porozmawiał z nimi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w szkole. Dzieci w oczekiwaniu na prezenty zaprezentowały swoje artystyczne talenty recytując wierszyki oraz śpiewając piosenki. Nie zabrakło również wspólnego tańca dzieci, nauczycieli oraz św. Mikołaja do piosenki „Kochany Panie Mikołaju”, którego choreografię pokazywała p. Marta przebrana za pomocnego elfika. Po tak miłym powitaniu Święty Mikołaj zasiadł w wygodnym bujanym fotelu przy kominku i wręczył dzieciom prezenty. Nie zapomniał również o paniach nauczycielkach. Wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze, przynosząc wiele radości dzieciom.

Pożegnaliśmy naszego  gościa mając nadzieję, że odwiedzi nas również za rok.

Autor: Marta Jezierska-Lis