17 lutego to Dzień Kota

Z tej okazji uczniowie „0” oraz przedszkola w ramach projektu „Z KOTEM AMADEUSZEM PRZEZ ŚWIAT WARTOŚCI I EMOCJI” uczestniczyli w zajęciach z pedagogiem szkolnym.

Podczas zajęć  dzieci rozmawiały o naszych miłych i futrzastych przyjaciołach, poznawali ich rasy, charakter, dyskutowali o potrzebach wszystkich zwierząt, nie tylko kotów. Dzieci dowiedziały się, że koty pomagają również w czasie wielu chorób i są dla ludzi „lekarstwem”. Uczestnicy zajęć wysłuchali bajkę o Kocie Amadeuszu, zaśpiewali piosenkę „Wskoczył kot na płot”  oraz wzięli udział w zabawie w „ Kota i myszkę”. Na zakończenie zajęć wykonali pracę, polegającą na odgadnięciu zakodowanego obrazka i połączeniu punktów w całość.