Warsztaty podczas projektu grantowego „Razem Wspólnie”

W dniu 20.03.2023 r. odbyły się warsztaty sensoryczne i badawcze w ramach innowacji pedagogicznych „Sensorysie” i „Zabawy z nauką”.

Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję poszukać pierwszych oznak wiosennych w kulkach hydrożelowych, wykonać pracę sensoplastyczną „Tulipan” z kolorowej ciecierzycy, zaobserwować zjawisko zjawiska zachodzące podczas eksperymentu „Lampa lawa” ,a także poszukać nowych barw i stworzyć swoja własną improwizację w doświadczeniu „Tęczowe mleko”.

Autor: Anna Zgrzywa

Zdjęcie nr 1 Na pierwszym planie uczniowie siedzący przy stoliku podczas warsztatów sensorycznych. Wykonują prace plastyczna „Tulipan”. Wyklejania tekturowe kształty różnymi kolorami farbowanej  ciecierzycy według własnego pomysłu. Na drugim planie wiosenna dekoracja.

Zdjęcie nr 2 Na pierwszym planie uczniowe siedzący przy stole podczas warsztatów doświadczalnych „Tęczowe mleko” tworzą własne wariacje, tworzą nowe barwy łącząc kolorowe barwniki na mleku. Z boku widać kobietę pochylający się nad swoim dzieckiem. Na środku stołu widoczny wykonany wcześniej eksperyment „Lampa lawa”. Na drugim planie pozostali uczestnicy wydarzeń odwróceni tyłem.