25.03. Europejski Dzień Talentów

25 marca obchodziliśmy Europejski Dzień Talentów. Z tej okazji odbyły się zajęcia w grupie „0”, których bohaterem był sam Kot Amadeusz. Święto to może obchodzić każdy z nas- w końcu każdy ma jakiś talent. Dzieci wysłuchały wiersza „O kotku Amadeuszu, który szukał talentu” i zastanawiały się, czym tak naprawdę jest talent? Podczas zajęć przeprowadzono rozgrywki sportowe i tu wyłonił się talent do „celnego oka”, następnie przeprowadzono zabawę w „Kim jesteś” –  znów dzieci pokazały swoje zdolności i talenty aktorskie.

Nie ma na świecie osoby, która nie miałaby jakiegoś talentu. Może pieczemy wspaniałe ciasta albo mamy talent do sprzątania i układania rzeczy? Może mamy zdolności taneczne lub umiemy zwijać język w trąbkę. Pamiętajmy…są też wśród nas osoby z unikalnymi talentami.