Dzień Edukacji Narodowej, Święto Patrona Szkoły, Pasowanie uczniów klasy I

12 października 2018 roku w Zespole Placówek Oświatowych – Publicznej Szkole Podstawowej i Przedszkolu im. Marii Firlejczyk w Sichowie Dużym odbyła się akademia z okazji Święta Patrona Szkoły, Dnia Edukacji Narodowej oraz Pasowania uczniów klasy I.

Na uroczystość przybyli: Wójt Gminy Rytwiany pan Grzegorz Forkasiewicz, Przewodniczący  Stałej Komisji Edukacji, Kultury, Bezpieczeństwa i Spraw Społecznych pan Wiesław Skład, Państwo Hermanowie, pan Gustaw Kozłowski, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. W części oficjalnej glos zabrała pani dyrektor Dorota Karasińska – Kozłowska, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły.
W części artystycznej  uczniowie z klas V-VIII pod kierunkiem pani Joanny Pietras, pani Doroty Słomki, pani Magdaleny Zając oraz pana Dariusza Karasińskiego śpiewem i wierszem wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów.
W kolejnej części odbyło się pasowanie uczniów klas I. Do tej uroczystości pierwszaki ze szkoły podstawowej przygotowywali się od pierwszych dni września. Poznawali swoje prawa i obowiązki, zapoznali się z zasadami zachowania panującymi w szkole.
W tym wyjątkowym dniu nasze maluchy w strojach galowych, wyglądali bardzo uroczyście. Wychowawczyni klasy pierwszej pani Dorota Karasińska – Kozłowska przygotowała wspólnie z uczniami program artystyczny, w którym brali udział wszyscy pierwszoklasiści oraz grupa starszych kolegów i koleżanek. Dzieci zaprezentowały swoje talenty, zdolności i tym samym wykazały, że są gotowi stać się stuprocentowymi uczniami. Ślubowanie odbyło się w obecności Sztandaru Szkoły. Było to duże przeżycie dla wszystkich obecnych. Uroczystość ta zakończyła się wręczeniem pamiątkowych dyplomów, upominków oraz życzeniami od pani dyrektor, uczniów, rodziców i przedszkolaków, którzy przybyli na tę uroczystość.