Mistrz Ortografii 2018

24.05.2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Firlejczyk odbyła się piąta edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego "Mistrz Ortografii 2018".

Tym razem do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły podstawowe: z Sichowa Dużego, Strzegomia, Rytwian oraz po raz pierwszy Publiczna Szkoła Podstawowa z Wilkowej. 28 uczniów z klas II i III pokonywało ortograficzne łamigłówki. Tegoroczne dyktanda były dość trudne. Klasa druga pisała tekst pt. „Album ze zdjęciami”, gdzie główna bohaterka Honoratka przyglądała się starej fotografii. Natomiast trzecioklasiści zmagali się z „Przygodą w zoo”, pełną egzotycznych zwierząt. Wielkie brawa należą się uczniowi z PSP im. Jana Pawła II w Rytwianach Kacprowi Hyla z klasy 3, który napisał dyktando bezbłędnie i otrzymał tytuł „Mistrza Ortografii 2018” w kategorii klasa trzecia. „Mistrzem Ortografii 2018” w kategorii klasa druga został Kamil Kowalik również z PSP im. Jana Pawła II w Rytwianach.

Na kolejnych miejscach uklasowali się:

kategoria klasy drugiej:

• II miejsce zdobyła Karolina Czerna, uczennica PSP im. Jana Pawła II w Rytwianach

• III miejsce zdobył Kacper Ramos, uczeń z PSP im. Marii Firlejczyk w Sichowie Dużym.

Wyróżnienie otrzymała Zuzanna Kwiecień, uczennica z PSP w Wilkowej.

kategoria klasy trzeciej:

• II miejsce zdobył Nikodem Kuklewski, uczeń PSP w Strzegomiu

• III miejsce Aleksy Warzecha, uczeń z PSP im. Jana Pawła II w Rytwianach

Wyróżniono Lenę Kuraś, Weronikę Walczak z PSP im. Jana Pawła II w Rytwianach, Olgę Kicińską z PSP w Strzegomiu oraz Zuzannę Łabęcką z PSP im. Marii Firlejczyk w Sichowie Dużym.

Uczniowie, którzy zdobyli miejsca na podium otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz statuetki i medale oraz książki. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i plakietkę ortograficzną.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów! Nauczycielom dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu i pomoc przy sprawdzaniu dyktand.

Dorota Słomka
koordynator konkursu ortograficznego