XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

1 października 2021r. od godz. 8:00 w naszej szkole została przeprowadzona ogólnoszkolna akcja, podczas której na wesoło utrwalaliśmy mnożenie i dzielenie w pamięci.

W ramach obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia przez 4 dni, od poniedziałku do czwartku 27.09 - 30.09.2021r. przypominaliśmy sobie zasady szybkiego mnożenia w pamięci, przepytywaliśmy się ze znajomości tabliczki mnożenia i dzielenia. Na tablicy ogłoszeń zawisły plakaty z tabliczką mnożenia oraz z przykładami jak liczyć sprytnie mnożenie dużych liczb.

W piątek 01.10.2021r. Patrol Egzaminacyjny złożony z trzech Egzaminatorów MT: Nadii Balawender, Anii Gołdy i Natalki Hopkowicz przepytał wszystkich uczniów klas IV - VIII oraz nauczycieli, pracowników obsługi i kuchni a także rodziców, którzy zjawili się w szkole. Łącznie udział wzięło 65 uczestników. Każdy pytany losował karteczkę z pięcioma pytaniami. Kto udzielił poprawnych odpowiedzi na wszystkie 5 pytań otrzymywał certyfikat uzyskania tytułu EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. Takich certyfikatów wręczono 36.

Autor: Magdalena Zając-Żyła