Spotkanie z pszczelarzem

10 Listopada naszą szkołę odwiedził pszczelarz, który na świetlicy szkolnej przeprowadził ciekawe warsztaty przyrodnicze pt  ,,Poznajemy życie pszczół’’ .

Podczas prowadzonych zajęć dzieci poznały wiele interesujących ciekawostek z życia tych pracowitych stworzeń min. co to jest rodzina pszczela-matka, truteń, robotnica, czego pszczoły potrzebują do życia -nektar, pyłek, woda, podział prac w ulu, jak długo żyją .  Uczniowie mogli ubrać strój pszczelarza.  Ogromną ciekawostką była prezentacja żywych pszczół. Dzieci dostały też świece z wosku i otrzymały dyplomy. Na pewno zapamiętają to spotkanie na długo.

Autor: Marzena Woś