Andrzejki

26 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka Andrzejkowa dla kl IV-VIII. Uczennice kl VII w magiczny sposób przystroiły salę gimnastyczną. Piękne oświetlenie, balony oraz konfetti nadawały klimat wieczoru. Nie zapomniały również o poczęstunku i napojach.

Zabawę rozpoczęto od tradycyjnego chrztu uczniów kl IV. Aby oficjalnie stać się starszakami mieli za zadanie bez skrzywienia i ze smakiem wypić magicznie przyrządzony napój kwaskowy oraz prześć po ławce utrzymując równowagę. Nastepnie mieli udowodnić swoje zgranie i poprzez współprace, prześć po kołach, nie dotykając podłogi, do wyznaczonego miejsca. Nie mogło zabraknąć losowania zawodu przyszłości, co rozbawiło naszych uczniów.

Podczas wieczoru ogłoszony został konkurs na Króla i Królową balu, który wygrali: Maja Zamojska oraz Daniel Giemnlewicz. Zabawa taneczna przeplatała różne zabawy: taniec  z krzesłami, posąg – zatrzymanie się gdy cichnie muzyka. Tego wieczoru uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczyli się kroków „Belgijki”. Taniec ten tak się im spodobał, że podczas dyskoteki kilkakrotnie był oddańczony. Wybawieni i zadowoleni uczniowie zakończyli zabawe o godz. 20.

Autor: Marta Jezierska-Lis

Filmy: