Spotkanie z policjantem

W dniu 22.03.2022 r. w klasie I odbyło się spotkanie z policjantem w ramach realizowanego programu preorientacji zawodowej „Od pierwszaka do dorosłości…szukamy zawodu, który w naszym sercu zagości”.

Celem preorientacji zawodowej jest wstępne zapoznanie dzieci z wybranymi zawodami najbliższymi ich otoczeniu, kształtowanie postawy pracy i motywacji do działania, pobudzanie i rozwijanie zainteresowań dzieci oraz stymulowanie ich pro-zawodowych marzeń. Pan policjant przybliżył dzieciom jak wygląda praca policjanta, jakie ma plusy i minusy, zapoznał ich z różnymi akcesoriami, które policja wykorzystuje w swojej pracy. Największą atrakcją byłą możliwość obejrzenia najnowszego radiowozu elektrycznego.