Dzień Profilaktyki i Pierwszy Dzień Wiosny

Tegoroczny Szkolny Dzień Profilaktyki i Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole obfitował   w szereg wydarzeń.

Uczniowie klas 1-3 rozpoczęli ten dzień w klasach od przygotowania zdrowych, kolorowych i przepysznych kanapek, przy niezastąpionej pomocy rodzica pani Martyny Legawiec. Następnie wszyscy zgromadzili się w sali gimnastycznej, gdzie zostali przywitani przez panią dyrektor panią Dorotę Karasińską - Kozłowską i panią Dorotę Słomkę piosenką „Chodź pomaluj mój świat”. Każda grupa przedszkolna i  klasa zaprezentowały swoje talenty wokalne, taneczne i teatralne. Szczegóły występów zostały opisane w poprzednich artykułach przez wychowawców.

Klasa 2 wystąpiła z teatrzykiem „Kłótnia pór roku”, wyjaśniając trudne tematy związane z efektem cieplarnianym. Aktorzy przypomnieli wszystkim jak na co dzień postępować, by zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych, które niszczą naszą atmosferę. Wielkie podziękowania dla rodziców, którzy przygotowali stroje dla dzieci do występów.

Autor: Dorota Słomka