Lekcja nie tylko w klasie

Uczniowie naszej szkoły mogli się przekonać, że lekcja może odbyć się nie tylko w szkole, w domu, ale również w kinie.

W dniu 16.05.2022 r. uczniowie z klas IV – VI pod opieką wychowawców wyjechali na wycieczkę do Połańca. Pierwszym punktem programu były pyszne lody na urokliwym rynku. Następnie przybyli do Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu na „Lekcję w kinie”  przygotowaną przez Centrum Edukacji Filmowej. Tematem lekcji było „Co na ekranie z książki zostanie? O ekranizacjach i adaptacjach filmowych". Po interesującej lekcji, w której mogli brać aktywny udział  uczniowie obejrzeli film „Wicher: ostatni rozdział”.

Do szkoły wrócili pełni wiedzy i wrażeń.

Autor: Joanna Pietras