Wycieczka do Krakowa

W dniu 10.06.2022 r. grupa uczniów z klas I – III oraz starszych z naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Krakowa. Dzieci odwiedziły Park Rozrywki „GoKidz”, w którym oprócz świetnej zabawy uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych „Moc żywiołów”.

Następnie Krakowska Manufaktura Pieroga ugościła nas swoimi pysznymi wyrobami. Gościliśmy w pięknie położonej restauracji w Parku Zdrojowym.

Bezapelacyjnie największą atrakcją była wizyta w Centrum Edukacji Lotniczej w Porcie Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków – Balice. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych, zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na lotnisku oraz zasadami ruchu lotniczego. Mieli okazję zobaczyć od podszewki jak odbywa się praca na lotnisku. Edukator przeprowadził ich przez ścieżkę pasażera, korzystali z symulatora lotów, a także zasiedli w prawdziwej kabinie samolotu Boeing 737. Obserwowali także z tarasu widokowego startujące i lądujące samoloty oraz pracę osób znajdujących się na płycie lotniska. Uczniowie w ramach realizowanego w szkole programu preorientacji zawodowej mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć i dowiedzieć się w praktyce na czym  polega praca pilota, stewardessy, czy marszałka.

Dopełnieniem dnia pełnego atrakcji była wizyta w restauracji Mc Donald.

Autor: Anna Zgrzywa