Światowy dzień Fair Play

07.09 obchodzony jest Światowy Dzień Fair Play.

Z tej okazji w przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia w ramach projektu " O kotku Amadeuszu, czyli wiersze na małe i duże troski". Dzieci podczas zajęć wysłuchały wierszyka "O kotku Amadeuszu, który nie lubił przegrywać". Dowiedziały się co to jest Fair Play, jak należy się zachować przegrywając. Jakie uczucia towarzyszą wygranym i przegranym oraz co to jest rywalizacja i jak nauczyć się przegrywać. Dzieciaki rozegrały turniej gier planszowych oraz oglądnęły zakończenie meczu w siatkówkę, gdzie zobaczyli jak należy właściwie się zachować. Na zakończenie podczas prac stolikowych wykonali karty pracy przypisując emocje kota Amadeusza i je nazywając.