Dni Pięknego Czytania

„Jesień w poezji” to pierwsze z cyklicznych spotkań czytelniczych w ramach Dni Pięknego Czytania dla uczniów klas 1-4.

Celem ich jest kształcenie umiejętności pięknego czytania, wzbudzanie zainteresowania książką oraz uwrażliwianie na piękno literatury.

W nostalgicznej, kolorowej scenerii uczniowie zaprezentowali najpiękniejsze wiersze znanych poetów: Tuwima, Brzechwy, Konopnickiej, Broniewskiego … Wspólnie odkrywali i poznawali wrażliwość artystów na piękno Złotej Polskiej Jesieni. Były też akcenty muzyczne, teatralne, a pierwszoklasiści pochwalili się, że już sami potrafią czytać i poznawać piękno literatury. Mamy nadzieję, że te działania przyniosą uczniom sichowskiej szkoły wiele korzyści i przyczynią się do rozwijania kreatywności, zainteresowań, właściwych emocji i pozytywnych kontaktów społecznych.

Autor: Dorota Słomka

Zdjęcia: