"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła."

W. Szymborska

Do tej zabawy nasza biblioteka szkolna, we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Rytwianach, zaprosiła wszystkich uczniów klasy pierwszej ze szkoły podstawowej w Sichowie Dużym, pasując ich na czytelników biblioteki. Od tej chwili rozpoczęła się ich przygoda z książką, w wielu światach i w towarzystwie wielu bohaterów. Oczywiście nie mogło zabraknąć specjalnej "próby wiedzy"-krzyżówki, krótkiej pogadanki na temat odpowiedniego traktowania książek wypożyczonych z biblioteki oraz garści wiedzy dlaczego warto czytać książki.

Po wtajemniczeniu, młodzi "mole książkowi" złożyli przyrzeczenie czytelnika, przypieczętowując tym samym swoją więź z biblioteką.

Życzymy im udanych "podróży" i niesamowitych przygód na łamach kart książek.

Autor: Izabela Maciejko